Bordel v bytě, šťastné dítě

 

1.) O nepořádku obecně

Tak si tak sedím a „hlídám“ Valinu. Mezitím moje 10 měsíční princezna vysype všechny hračky, co má a začne přehrabovat šuplíky, na které dosáhne.

Obyčejně se mračím, jsem jí hned za zadkem a rychle to uklízím, ať se to nenakupí a není toho moc. Pak se ale zamyslím a řeknu si, že se na to můžu zvysoka vybodnout. S malým dítětem to fakt nemá cenu, takže jednou nebo maximálně dvakrát za den to stačí vzít na vidle a  hodit do kouta. 

Sice mám ráda systém a snad i pořádek, ale bordel má něco do sebe. Často se objeví něco, co jste dlouho nemohli najít a máte z toho ohromnou radost. Tak jako můžete v nepořádku najít „ztracenou“ věc, může se i ve zmatku v hlavě zrodit zajímavá myšlenka.

Navíc pokud bude matku neustále stresovat, že vše není dokonale uklizené, její emoce se odrazí na chování k dítěti a to může být neklidné nebo dokonce také vystresované.

2.)  Dezinfekce = sprosté slovo

Jednou za čas to chce i uklidit, zatím jsem se stále od porodu nedostala k tomu, abych udělala generální úklid celého našeho domu, ale snažím se alespoň po kouskách. V naší domácnosti nenajdete Savo, ani jiné přípravky, které mají dezinfekční účinky. Něco, co je vysoce toxické pro vodní organismy, nemá co dělat ani v domácnosti, i když se na etiketě píše, že je to pro naše zdraví nezávadné. Nevěřím tomu a nechápu, proč se stále takové věci propagují, když člověku vystačí 4 suroviny takřka na cokoliv.  Nenahraditelnými pomocníky jsou především: jedlá soda, ocet, sůl, citrón, maximálně olivové mýdlo a to bohatě stačí. Je to levné, všude dostupné a v případě, že si na to drobeček udělá v nestřežením okamžiku zálusk, není třeba se bát o jeho zdraví či život. Pokud člověk chce mít opravdu pocit, že na to musí použít nějaký již hotový přípravek, je na trhu poměrně velké množství netoxických přípravků a pokud je nepoužíváme na litry, cena není zase tak důležitá,  bankrot nám kvůli tomu opravdu nehrozí.

3.)  Proč děti jedí výkaly

O tom jen krátce, přeci jen to není téma, které by chtěl každý číst. V knize, o které byl článek o nebezpečných látkách, však byla také zmínka o výkalech a mně, jako zasloužilé matce, to nedalo a musela jsem se o tom tady zmínit. Výzkumy totiž ukázaly, že pokud lidé, kteří trpí depresí, dostali výtažek z exkrementu šťastného člověka, rázem byla jejich deprese pryč nebo se alespoň zlepšila. To jsem si hned dala do spojitosti s dětmi, které si rády na svých „výtvorech“ pochutnávají (moje zatím ne). Třeba ti malí pojídači, vědí, co dělají a pro zlepšení naší nálady bychom se možná k nim měli přidat a taky si dát (berte to s nadsázkou).

Rozhodně si myslím, že by na to naše tělo ve zpracované formě reagovalo lépe a mělo to méně nebo žádné nežádoucí účinky, než užívání antidepresiv. 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbí se ti můj blog? Tak mě sleduj ;)

Follow by Email
Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram