Tiší zabijáci

Žijeme v toxickém světě a chtě nechtě nás to ovlivňuje a působí na naše tělo a mysl. Jaké jsou látky, které jsou součástí našeho každodenního života a které nás pomalu, ale jistě přibližují smrti?

  • širokospektrální antibiotika – Co způsobují? Při každé léčbě těmito antibiotikami dochází k likvidaci většiny mikrobů v těle, v případě užívání ATB dítětem je vyšší pravděpodobnost rozvoje Crohnovy choroby, cukrovky, obezity nebo astmatu  v pozdější fázi života
  • umělá sladidla –  sukralóza, sacharin, aspartam  – Co způsobují?mají na svědomí změnu střevní mikroflóry, zabíjení prospěšných bakterií, klamání těla – nedostane pravý cukr a chce další sladkosti. 
  • endokrinní distruptory – vyskytují se v plastech, parfémovaných kosmetických přípravcích, na tištěných účtenkách z termopapíru, dezinfekčních přípravcích na ruce. Co způsobují? Obezitu, potíže se štítnou žlázou, narušení vývoje mozku. Triklosan obsažený v dezinfekci na ruce stimuluje bujení rakovinných buněk. 
  • elektronický smog – TV, mobil, tablety atd. – Co způsobují? Potlačují tvorbu melatoninu, hormonu, který pomáhá usnout, když má člověk nedostatku spánku, má vyšší pravděpodobnost, že bude obézní.

Vybrala jsem takové, které jsou nejběžnější v našem životě a kterým se dá poměrně lehce vyhnout nebo je alespoň zredukovat. Je až neuvěřitelné,  co všechno dokáží způsobit. 

Jaká látka z výše uvedených (nebo jiných o kterých se nezmiňuji) je podle Vás ta nejhorší, co se vlivu na lidský organismus týče?

Pokud by někoho tato tématika zajímala více, vřele doporučuji přečíst si knihu, z které jsem při psaní článku čerpala.

Název knihy: GUNDRY, Steven R. Skryté nebezpečí zdravých potravin: proč je „zdravá“ strava příčinou nemocí a nadváhy. Praha: Grada, 2019. ISBN 978-802-4740-447.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbí se ti můj blog? Tak mě sleduj ;)

Follow by Email
Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram